قوانین و مقررات

مقدمه:

لطفا به دقت شرایط استفاده از خدمات گالری آرت را مطالعه نمایید. این متن حاوی شرایط و قوانین حاکم بر استفاده از خدماتی است که گالری آرت به مخاطبین و کاربران خود از طریق دامنه arrt.ir  ارائه می کند.

آخرین نسخه‌ی این متن همواره در (اینجا) در دسترس است و مخاطبین می‌بایست بعد از مطالعه‌ی دقیق و آگاهی کامل از آخرین نسخه‌ی این قوانین از خدمات گالری آرت استفاده کنند. شما با استفاده از امکانات گالری آرت، اعلام می‌کنید که از تمامی این موارد آگاهید و با آنها موافق هستید، هرگونه برداشت شفاهی یا کتبی در خصوص مندرجات این متن مردود بوده و تنها منبع استناد، آخرین نسخه‌ی همین متن خواهند بود.

بخش اول – تعاریف

1- گالری آرت : به تمامی اطلاعاتی که امکان استفاده از آنها برای هر کاربری از طریق پروتکل HTTP و نام دامنه‌ی arrt.ir و یا هر زیر دامنه‌ی دیگری از این سایت وجود دارد، اطلاق می‌شود.

2- مخاطب: هر فردی که به هر شیوه‌ی ممکن مطالب گالری آرت را مرور می‌کند و یا به هر نحو دیگری از آن استفاده می‌نماید.

3- عضو: هر فردی که پس از عضویت از خدمات گالری آرت استفاده می‌نماید.

4- کاربر: هر فردی که از خدمات گالری آرت و مطالب منتشر شده در آن استفاده می کند شامل مخاطبان و اعضا.

5- مطلب (محتوا): هر متن، نوشته، امضا، تصویر و یا صوت که در گالری آرت در دسترس باشد.

6- مولف: هر فردی که به هر شیوه‌ای مطلبی را به گالری آرت ارسال کند.

7- نشر: ارسال و نمایش هر مطلبی (محتوایی) به گالری آرت توسط مولفین.

8- مطلب (محتوای) مناسب: هر مطلبی که نشر آن در گالری آرت بنا به قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه‌ی اسلامیِ ایران و همچنین عرف نشریات کاغذی که به صورت قانونی در ایران چاپ می‌شوند اشکالی نداشته باشد. بدیهی است «مطلب نامناسب» هر مطلبی است که خلاف شرایط این بند منتشر شده باشد. مصادیق مطلب نامناسب به شرح زیر می باشد: زشت و ناپسند، غیر اخلاقی، افترا آمیز، توهین به افراد و شخصیت ها، توهین به گرایشات سیاسی و تفرقه انگیز، توهین به مقدسات و عقاید و مغایر با شئون عرفی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، کفر آمیز، پورنو، مبتذل، تهدید آمیز، مضر، حمله به حقوق حریم خصوصی یا عمومی و مغایر با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران.

9- مطلب (محتوای) تخصصی: هر مطلبی که به هر یک از مسایل هنری، تکنیکی، علمی، فنی و یا نمایشی هنرهای تجسمی بپردازد. بدیهی است «مطلب غیر تخصصی» هر مطلبی است که خلاف شرایط این بند منتشر شده باشد.

10- مدیران گالری آرت: گردانندگان گالری آرت که به سیستم مدیریت سایت دسترسی دارند.

*11- اطلاعات خصوصی اعضا: این اطلاعات شامل شهر و آدرس، تلفن و تلفن همراه، پست الکترونیک و تاریخ تولد می باشد. لازم به ذکر است به صورت پیش فرض پس از ثبت نام این اطلاعات در هیچ یک از بخش های وب سایت گالری آرت منتشر نمی شود مگر این که عضو در بخش ویرایش اطلاعات کاربری بسته به صلاحدید خود این اطلاعات را منتشر نماید که  این امر به معنی غیر خصوصی بودن اطلاعات فوق الذکر است و گالری آرت در مورد انتشار، در اختیار گرفتن اطلاعات توسط شخص ثالت و یا ایندکس شدن در موتور های جستجو هیچ گونه مسولیتی ندارد.

 

بخش دوم شرایط عمومی:

1- دسترسی، ارائه خدمات و سلب مسولیت: 

الف)گالری آرت تلاش دارد تا خدمات خود را به بهترین نحو ممکن ارائه نماید و در بروزرسانی امکانات سایت مطابق با نیاز کاربران اقدام نماید ولی این خدمات را بدون هرگونه تعهدی ارائه می کند. ما در مورد تعلیق موقت یا دایم خدمات سایت، خالی از اشکال بودن آن، تغییر، از بین رفتن اطلاعات قرار گرفته روی این سایت، رفع اشکالات یا تطابق آن با نیازهای شما تعهدی نداریم و گالری آرت حق تغییر، تعلیق موقت یا دائم خدمات خود را، در هر زمان و به صلاح دید خود (حتی بدون اطلاع قبلی) برای خود محفوظ می دارد.

ب) گالری آرت خود را مجاز به کنترل مطالبی که بر روی سایت قرار داده شوند می داند ولی خود را ملزم به این مسئله نمی داند. مسئولیت کلیه مطالب منتشر شده بر روی سایت به عهده مولف مطلب است و مولفین نباید مطالب نامناسب را بر روی این سایت منتشر کنند. گالری آرت مسول انتشار مطالب نامناسب و یا خسارات احتمالی وارده به دلیل انتشار مطالب بر روی سایت نمی باشد.

ج) گالری آرت می تواند در صورت تخلف اعضا از قوانین سایت، ارائه خدمات به عضو مربوطه را معلق یا عضویت فرد را به طور کامل لغو نماید.گالری آرت خود را موظف به توضیح علت این موارد نمی داند. همچنین گالری آرت می تواند با درخواست قانونی نهادهای قضایی جمهوری اسلامی ایران، اطلاعات فرد متخلف را در اختیار نهادهای قضایی قرار دهد.

2- حفظ اسرار و حریم خصوصی  

الف) گالری آرت متعهد است، تمام تلاش خود را جهت حفظ اسرار و اطلاعات خصوصی اعضا به کار گیرد.

ب) گالری آرت جز با اطلاع قبلی عضو اطلاعات شخصی را در اختیار هیچ‌ مجموعه‌ای قرار نخواهد داد. (به جز بند ج ماده 1 بخش 2)

*ج) گالری آرت گاها ایمیل ها و یا پیامک هایی (SMS) را با عناوین مختلف مانند ویژه نامه، خبرنامه، اطلاعیه، فراخوان و … و یا ایمیل ها و پیامک هایی که مرتبط با فرایندهای کاربری مانند تغییر یا فراموشی کلمه عبور و … هستند را به اطلاعات تماس شما ارسال می کند. شما بدینوسیله موافقت خود را با دریافت اینگونه ایمیل ها و پیامک ها (SMS) اعلام می دارید. در صورت عدم تمایل به دریافت ایمیل می توانید درخواست خود را به آدرس: ebrahim_solbi@yahoo.com و جهت عدم تمایل به دریافت پیامک در خواست خود را به شماره پیام کوتاه: 09113733255 برای ما ارسال نموده تا نام شما از لیست دریافت کنندگان حذف گردد.

د) سایت از قسمت پشتیبانی و گزارش برخوردار است ولی هیچگونه تعهدی نسبت به سرعت پاسخگوئی، عدم پاسخگوئی به سوالات و غیره به علت حجم تماس ها داده نمی شود. این خدمات بصورت اضافی برای کمک به اعضاء ارائه می گردد و فقط شامل مسائل فنی و کاری مربوط به سایت و اهداف آن می گردد.

3- حق طبع و نشر 

الف) کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات نرم افزاری و ابداعات و طرح ها، برندها، خدمات و محصولات برای گالری آرت محفوظ است.

ب) کلیه حقوق مادی و معنوی محتوایی که توسط هر یک از مولفین در گالری آرت منتشر شده‌ باشد متعلق به مولف آن مطلب است و گالری آرت مالکیت مادی و معنوی مولف مطلب را همواره به رسمیت می‌شناسد و شرایط فنی را به گونه ای فراهم می‌آورد که مالک مطلب همواره بدون هیچ ابهامی قابل تشخیص باشد.

ج) استفاده تجاری و غیر تجاری از مطالب قرارگرفته بر روی گالری آرت فقط با اجازه رسمی از مولف امکان پذیر است.

د) مولفین دقت داشته باشند، با انتشار مطالب در سایت امکان کپی برداری، پخش و انتشار آن مطلب توسط شخص ثالث در هر جایی به راحتی وجود دارد. گالری آرت هرگونه مسولیت انتشار مطالب توسط شخص ثالث و یا خسارات احتمالی وارده به دلیل انتشار مطالب بر روی سایت را از خود سلب می کند. در صورتی که این کار بدون اجازه رسمی از مولف صورت گیرد گالری آرت به تشخیص خود همکاری لازم را جهت حمایت از حقوق مولفین با مراجع قضایی به عمل می آورد.

هـ) مولف پس از نشر محتوا در گالری آرت حق نشر غیر انحصاری آن مطلب را به صورت الکترونیک به گالری آرت می‌دهد (مثلا گالری آرت اجازه دارد مطالب را بصورت برگزیده در قسمت دیگری از سایت و یا در ویژه نامه ها و ماهنامه های الکترونیکی خود نمایش دهد). اعتبار حق نشر غیر انحصاری الکترونیک مطلب تا زمانیست که مولف مطلب را از روی سایت حذف نکرده باشد.

و) مولفین می توانند مطلبی را از منبع دیگری که خود مالکیت معنوی آن مطلب را ندارند در گالری آرت منتشر کنند (به جز بخش ارسال اثر به گالری آرت آثار) با این شرط که پس از حصول اطمینان از قانونی بودن ارایه مطلب از آن منبع و همچنین مطابقت با قوانین این سایت، با ذکر کامل نام و مشخصات منبع به گونه‌ای که مالک و یا منبع اصلی مطلب بدون هیچ شبهه‌‌ای مشخص باشد. بدیهی است مالکیت معنوی مطلب همچنان متعلق به مولف و یا منبع اصلی بوده و از این بابت هیچ حقی به مولفی که مطلب را در گالری آرت منتشر کرده تعلق نمی‌گیرد، از طرف دیگر در صورتی که مولفی مطلبی را بدون کسب اجازه از منبع و یا مولف اصلی و یا خلاف قوانین حفظ حقوق پدیدآورنده آن مطلب در گالری آرت منتشر کند، با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه گالری آرت مصداق بستر مبادلات محتوای الکترونیکی است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع محتوای منتشر شده به صورت غیر قانونی و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده مولفی است که مطلب را در گالری آرت منتشر کرده است.

ز) ارایه امکانات حذف و یا ویرایش بعدی مطلب مولف در اختیار توأمان مولف و گالری آرت خواهد بود. همچنین گالری آرت در نشر، عدم نشر و یا ویرایش تمامی مطالب آزاد است.

 

4- لینک به سایر سایت ها 

الف) گالری آرت مسول محتوای سایر سایت ها که بعضا ممکن است توسط گالری آرت و یا مولفین به آن ها لینک شده باشد نمی باشد.

 

بخش سوم  شرایط ارسال اثر

الف) بخش گالری آرت آثار، صرفا محلی است که اعضا آثار تولیدی و هنری را که خود خلق کرده اند به نمایش می گذارند. اگر اثری از نظر مالکیت معنوی متعلق به شما نیست به سایت ارسال نکنید. در صورت مشاهده و یا گزارش عدم رعایت این موضوع تصویر مربوطه حذف و به عضو تذکر داده شده و در صورت تکرار عضویت کاربر لغو خواهد شد.

ب) بازآفرینی، ایده برداری، الگو برداری، استفاده از تصاویر شامل منابع تصویری (stock photos) و آثار هنری خلق شده توسط افراد دیگر و به کارگیری آنها برای خلق اثری جدید، فقط در صورتی اجازه انتشار در سایت را دارند که منابع تصویری مورد استفاده در بخش توضیحات اثر معرفی شده باشند، در غیر این صورت مدیریت سایت اجازه دارد به تشخیص خود اثری را که توضیحات کافی ندارد، غیر فعال نماید.

ج) ارسال آثار نامناسب به سایت ممنوع است. در صورت ارسال آثار نامناسب، تصویر حذف و عضویت کاربر لغو خواهد شد.

د) ارسال آثار غیر تخصصی به سایت ممنوع است. برای حفظ فضای فنی و تخصصی سایت سعی کنید از ارسال آثاری که از ارزش بصری و هنری پایینی برخوردار می باشند پرهیز کنید. هر اثری که به هر یک از مسایل هنری، تکنیکی، علمی، فنی و یا نمایشی در حوزه هنرهای تجسمی نمی پردازد غیر تخصصی محسوب می شود و مدیر سایت اجازه دارد به تشخیص خود از انتشار آثاری که مغایر با فضای هنری و تخصصی سایت می داند، جلوگیری نماید.